ÜNİVERSİTELER

BÖLÜMLER

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

 İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Turizm İşletmeciliği, Radyo-TV-Sinema Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, Turizm İşletmeciliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmet, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

 

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Halkla İlişkiler Tanıtım, Gazetecilik, Radyo-TV-Sinema, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği,  Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmet, Turizm İşletmeciliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, İlahiyat,  Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ

İşletme, İnsan Kaynakları Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji,  Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sinema ve Televizyon,

 Sosyal Hizmet, Turizm İşletmeciliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

 

Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, Jeoloji mühendisliği.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ

 

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo-TV-Sinema, Sağlık Yönetimi, Turizm İşletmeciliği

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

 

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye,  Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo-TV ve Sinema, Gazetecilik,Turizm İşletmeciliği, İlahiyat, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, , İnşaat Mühendisliği, Jeoloji mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği,  Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, , Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ

 

Gıda Mühendisliği, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İktisat, Turizm İşletmeciliği, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İlahiyat, Sağlık yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği(Eşlesen Tüm Bölümler).

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

 

 

İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, İlahiyat, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Maden mühendisliği, Harita Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Maliye, Turizm İşletmeciliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeoloji  Mühendisliği, Hemşirelik, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji,   Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Meslek Yüksekokulları ve Enstitüler (Eşleşen Tüm Bölümler).

BATMAN ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Turizm İşletmeciliği (İ.Ö), İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik- Elektronik  Mühendisliği, Hemşirelik,   Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Hemşirelik, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,  Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmet, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Turizm İşletmeciliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası ilişkiler, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İlahiyat, Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,  Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyal Hizmetler, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İş Sağlığı ve Güvenliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Meslek Yüksekokulları (Eşleşen Tüm Bölümler).

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, İlahiyat, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

 

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeofizik  Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeoloji  Mühendisliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, İlahiyat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik.

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmet, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Radyo, Televizyon ve Sinema, Gazetecilik, İlahiyat, Gıda Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Hemşirelik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Turizm İşletmeciliği,  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

 

Türk Dili ve Edebiyatı, İktisat, İşletme, Maliye, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo-Tv-Sinema, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği,  Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

DİCLE ÜNİVERSİTESİ

 

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İlahiyat, Sağlık Yönetimi, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

 

Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Jeoloji Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Tarih, Sosyoloji, Psikoloji, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İktisat, Yönetim Bilişim Sistemleri, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Radyo-Televizyon-Sinema, Turizm İşletmeciliği, Hemşirelik, Sosyal Hizmet, Sağlık Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo-Televizyon-Sinema, Turizm İşletmeciliği, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Harita Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, , Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ön lisans), Çocuk Gelişimi (Ön lisans) .

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Maden Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Jeoloji Mühendisliği,  Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Meslek Yüksekokulları ve Enstitüler (Eşleşen Tüm Bölümler).

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Jeoloji Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  İlahiyat, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksek okulları (Eşleşen Tüm Bölümler)

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Harita Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

GEBZE TEKNİK ÜNİ

İşletme

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Hemşirelik, İlahiyat, Turizm İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo, Televizyon ve Sinema, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Jeoloji Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Turizm İşletmeciliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

HİTİT ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, Tarih, Turizm İşletmeciliği, İlahiyat, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

İşletme Fakültesi (Eşlesen Tüm Bölümler ),Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Konaklama İşletmeciliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo-TV-Sinema, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Gazetecilik, Radyo-TV-Sinema, Halkla ilişkiler ve Tanıtım, Turizm İşletmeciliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Bölümler).

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İlahiyat,  Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji,  Maliye,  Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,  Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Müh.,  İlahiyat, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi,

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Turizm İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, İlahiyat, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Makine Mühendisliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği,  Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Turizm İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Turizm İşletmeciliği, Elektrik-Elektronik Müh., Gıda Müh., İnşaat Müh., Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, İlahiyat.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji,Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, İslami İlimler, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İlahiyat, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler). .

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo TV Sinema, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, İlahiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Hemşirelik, Hemşirelik, Sosyal Hizmet, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İlahiyat, Turizm ve Otel İşletmeciliği,  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Hemşirelik, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, İslami İlimlerTurizm İşletmeciliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon, Spor Yönetimi, Antrenörlük, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler). (Mühendislik Fakültesi’nin tüm bölümleri %100 İngilizce Eğitim verilmektedir. B2 düzeyinde sınav sonuç belgesi istenmektedir.)

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Tarih, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

MUNZUR ÜNİVERSİTESİ

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Coğrafya, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo-TV- Sinema, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, ilahiyat, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Acil yardım ve Afet Yönetimi, İş sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Hizmet, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyal Hizmet, İlahiyat, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Turizm İşletmeciliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi,  Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hemşirelik, Turizm İşletmeciliği, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ORDU ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, İlahiyat, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Coğrafya, İlahiyat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema, Turizm İşletmeciliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Turizm İşletmeciliği, Elektrik-elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Hemşirelik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İlahiyat, Gazetecilik, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık, Elektrik-elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği.

 

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Makine Mühendisliği, Radyo-Tv-Sinema,  İlahiyat, , Gıda Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi (Ön Lisans), Yaşlı Bakımı (Ön Lisans), İlk ve Acil Yardım (Ön Lisans), Tıbbi Labaratuvar Teknikleri (Ön Lisans).

SİİRT ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Tarih, Gıda Mühendisliği, İlahiyat, Hemşirelik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

SİNOP ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Turizm İşletmeciliği, Mühendislik Eşlesen Tüm Bölümler),  Hemşirelik, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İlahiyat, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Turizm İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, İlahiyat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği,  Hemşirelik, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, İlahiyat, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Turizm İşletmeciliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Makine Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi, Makine Mühendisliği, Elektronik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Jeofizik Müh, Fizik Mühendisliği, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik,  Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İlahiyat, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Meslek Yüksekokulları (Eşlesen Tüm Bölümler).

 

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler,  Türk Dili ve Edebiyatı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Matematik Mühendisliği, Sosyal Bilimler Enstitüsü (Eşleşen Tüm Bölümler), Fen Bilimleri Enstitüsü (Eşleşen Tüm Bölümler).